dobra kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w szeregu przypadków zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz