włoska restauracja w centrum Krakowa

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie daje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. zobacz Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz