ukł‚ad kostny zdrowy

W toku naszego życia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zachorowania różnego rodzaju. Choroby kości także nie są rzadkością. Szkielet to nie tylko umożliwający ruch element organizmu człowieka.
Składające się nań części kostne stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i pomimo, że stopniowo odnawiają się to bywają atakowane przez chorobę. A ta może przejawiać genezę różnego rodzaju. Do najczęstszych należą przyczyny: genetyczne, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, powodowane zmianami w układzie hormonalnym oraz związane z przemianą materii, a także nowotworowe. Z wiekiem zwiększa się prócz tego zagrożenie rozwojem osteoporozy.
kostny układ
Stan ten może powodować zwiększoną łamliwość kości. Początkowe stadia rozwoju choroby często są ignorowane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – zlekceważony. Niestety, ponieważ najbardziej satysfakcjonujące efekty pozwala uzyskać szybko podjęte postępowanie terapeutyczne. Bardzo istotne jest jednak szczególnie stosowanie działań z zakresu profilaktyki. Wówczas nawet w starszym wieku będziemy mieli możliwość czerpać radość ze sprawności. Do poszczególnych elementów procedury zapobiegawczej zaliczamy: często wykonywane ćwiczenia ruchowe oraz odpowiednią, obfitującą w mikroelementy oraz witaminy dietę. Dobrym rozwiązaniem będzie też monitorowanie ciężaru ciała, jako że nadmiar kilogramów ma wyniszczający wpływ na układ ruchowy.

Dodaj komentarz